КОПТСКИ ПАТРИЈАРХ БОДРИ ХРИШЋАНЕ ДА ОСТАНУ НА СВОМ ОГЊИШТУ

Коптски патријарх Тавадрос бодри хришћане на Блиском истоку да остану у свом завичају. Он истиче да је тамошње друштво прожето сарадњом Јевреја, хришћана и муслимана, рекао је патријарх у интервјуу за арапску редакцију немачког радија. По питању пријема хришћана из конфликтних подручја у Европу, Предстојатељ коптских хришћана је истакао да је боље „овим људима помоћи тамо где су“ како би се боље одржали у својим завичајним земљама.

У Египту се стање за хришћане доста побољшало, додао је коптски Патријарх. Борба против тероризма већ има плодове, и „ја сматрам да ће се ова борба ускоро привести крају“. У овом контексту он је посебно истакао рад египатских служби безбедности.

Овај 66-годишњи духовник је  поглавар њих 10-12 милиона коптских православних (дохалкидонских) хришћана у Египту, где око 10-12% од 90 милиона становника припадају овој старооријенталној Цркви.

У прошлу недељу патријарх Тавадрос је осветио коптску цркву у Диселдорфу. Тамошње вернике је позвао да се интегришу у друштво. „Учите језик, јер то је важно, али не заборавите и арапаски, јер и он је од великог значаја, и увек памтите своје лепе коптске традиције којима сте научени у Египту.“

Извор: Катпрес (са немачког Инфо служба СПЦ)