Бузекарачка

Парох:
Бранко Ерић, јереј

О парохији

Бузекарску парохију чине село Бузекара са засеоцима: Пукиш, Станови, Кореташи, Крбети и Горње Дубравице.

На овој парохији био је врло развијен Богомољачки покрет прије Другог свјетског рата, али послије рата није обнављан његов рад из познатих атеистичко-комунистичких разлога.

Парохијски храм

Храм Сабор Светог архангела Гаврила у селу Бузекара

Храм је димензија 19х10 метара. Градња храма почела је 1978. године према пројекту предузећа „Пројект биро“ из Брчког, а темеље је освештао 01. октобра исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је освештао 07. септембра 1979. године патријарх српски Герман уз саслужење епископа: шабачког-ваљевског Јована Велимировића и зворничко-тузланског г. Василија.
Храм је живописао 1985. године Драган Бјелогрлић из Новог Сада. Иконостас непознатог аутор пренесен је из старога у нови храм. Тако су и иконе (уље на платну), такође непознатог аутора пренесене у нови храм.

Поред данашњег храма налазио се претходни (стари) храм који је срушен 1979. године, због дотрајалости. Тај првобитни храм освештао је 1937. године епископ зворничко-тузлански Нектарије Круљ.

Матичне књиге
Парохијске матичне књиге датирају од 1972. године.