Доњоцрњеловачка

Сједиште пароха:
Доње Црњелово
Адреса пароха:
Доње Црњелово бб, 76328 Црњелово (привремено: ул. Иве Андрића бр. 44-I/6 76300 Бијељина)
Контакт:
моб: +387 65 474-247;
e-mail: slobodanmicic@gmail.com
Адреса интернет презентације:
www.crnjelovo.org

О парохији
Ова парохија основана је 1978. године као Црњеловачка друга у Црњелову, а под данашњим именом Доњоцрњеловачка парохија постоји од 2001. године. Парохију чине: већински дио села Доње Црњелово, засеоци Вруља, Грабици, Којићи и Ђукићи.

Парохијски храм
Храм Рођења Пресвете Богородице у Доњем Црњелову. Градња храма почела је 1997. године. Темеље храма освештао је 08. фебруара 1998. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Након завршене градње храм је освештао 16. септембра 2007. године исти епископ.
Иконостас од храстовине израдио је  Перо Јањичић из Доњег Црњелова, а иконе на иконостасу живописао је Ненад Дринић из Бијељине. Живописање храма започео је Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге
Матичне парохијске књиге воде се од оснивања парохије 2001. године.