Бијељина - храм св. апостола Петра и Павла

Парох:
Миран Гавриловић, протонамјесник

О парохији

Бијељинску 1. парохију при Храму светих апостола Петра и Павла чини дио града Бијељине, и то улице: Војводе Петра Бојовића, Јакова Миловића, Луја Пастера, Српске војске, Жртава фашистичког терора, Потпоручника Смајића, Ђуре Јакшића, Богдана Жерајића, Лопарска, Николе Пашића, Владике Гаврила, Дринска, Старине Новака, Младе Босне, Васе Пелагића, Галац, Сергеја Јесењина, Софке Николић, Милешевска, Светозара Милетића, Балканска, 24. септембра, Хајдук Станка, Краља Твртка, Соколска, Николе Спасојевића, Лозничка и Јована Скерлића.

Парохијски храм

Храм Светих апостола Петра и Павла у Бијељини

Храм је димензија 18,5х8,5 метара. Градња храма почела је 1998. године. Тада је то био други храм у Бијељини послије храма Светог великомученика Георгија из 1869. године. Темеље храма освештао је 12. јула 1998. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Градња храма завршена је 2004. године, а освештао га је 12. јула исте године надлежни архијереј г. Василије.

Храм је живописао од 2007. до 2009. године Јован Атанацковић из Београда. Иконосотас је израдио Драган Петровић из Београда, а иконе на иконостасу живописане су у атељеу Петра Билића из Београда.

Током великих поплава које су задесиле Семберију и Бијељину у мају 2014. године овај храм је био потопљен. Висина воде у храму и помоћним објектима била је око једног метра.