Филијални храм - ГОРЊИ ВИШЊИК

Храм Свете великомученице Марине у Горњем Вишњику

Храм је димензија 10x5 метара. Саграђен је на мјесту старе капеле у засеоку Коларица у Вишњику. Градња храма почела је 1985. године. Освештао га је 29. јула 1990. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Током Одбрамбено–отаџбинског рата (1992-1995) храм је непријатељској војсци - Војсци Р. Хрватске служио као складиште муниције. Кад је Војска Републике Српске направила пробој према Броду у јулу 1992. године, војска Р. Хрватске цркву је запалила. Свештеник Милорад Бајбић, уз помоћ припадника Шеснаесте крајишке бригаде, успио је угасити ватру и спасити нешто богослужбених књига и сасуде.

Након окончања ратних дејстава у БиХ храм је обновљен 1997. године, а освештао га је 20. јула исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Иконостас од храстовине израдио је Петар Ковачевић из Модриче, а иконе је живописао Небојша Лажњаковић из Дервенте.

Храм је генерално обновљен и освећен од Епископа зворничко- тузланског Господина Хризостома 30. јула 2016. године.