Филијални храм - СЈЕНИНА РИЈЕКА

Храм светог Григорија Чудотворца у Сјениној Ријеци

У суботу 05. септембра 2020. године, Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије благоизволио је да посјети парохију кожушку гдје је служио Свету архијерејску литургију и том приликом извршио освећење храма посвећеног Светом Григорију Чудотворцу у Сјениној Ријеци код Добоја.

Иако ово мјесто има само петнаест православних домова, вјерници ове парохије окупили су се да учествују у овом светом сабрању, те су на челу са својим надлежним парохом протојерејем-ставрофором Мирком Јокићем дочекали свог Архипастира испред нове цркве да приме архијерејски благослов и пожеле добродошлицу у њихово мјесто владици Фотију.

Овом приликом Епископ је извршио освећење храма, звона и живописа.

За куму храма проглашена је госпођица Сања Вулић из Добоја. Кумови иконостаса су господин Мирослав Милошевић и господин др Радослав Николић, за кума звона проглашен је господин Милош Букејловић, а кумови живописа су господин Славко Пејић и господин Младен Филиповић.

Владика Фотије је за труд и залагање на овој парохији одликовао је господина Уроша Гостића Орденом Светог Саве III степена, такође додијељене су Архијерејске грамате заслужним приложницима за подизање и уређење нове цркве: господину Борису Јеринћу градоначелнику Града Добоја, госпођици Сањи Вулић посланику у Дому парламентарне скупштине БиХ, господину Милошу Букејловићу предсједнику Скупштине Града Добоја, господину Миролаву Милошевићу и господину Гојку Радићу из Суботице.