Шпионичка

Парох:
Спасоја Радовановић, јереј

О парохији
Парохију Шпионичку чине Сребреник и села: Шпионица, Доње Срнице и Равнуше.

Парохијски храм
Храм Успења Пресвете Богородице у Шпионици. Градња храма, димезија 19х10 метара, почела је 1900. године. Храм је освештао митрополит Иларион Радонић 1914. године. Према свједочењу Нике Михајловића храм су градили мјештани Шпионице и Срница.
Храм је скрнављен од безбожника након Другог свјетског рата. У храму су затварали свиње. На храму су санирана настала оштећења. Године 1967. обновљена је фасада на храму. Кровни покривач је замијењен бакарним 1988. године. У рату од 1992. до 1995. на храму су полупани прозори и исписани разни антисрпски графити и поруке пуне мржње. Фасада на јужној страни храма и на двије куполе обновљена је 2009/10. године. Током обнове 20014/15. године постављена је нова столарија на звонику и обновљена је фасада на западном дијелу храма.
Иконостас од липовог дрвета израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на иконостасу живописала је Нина Петковић из Модриче.
У храму се чува крст који је припадао свештеномученику Јовану Књажеву.