Кладањска

(Видјети под Тишчанска парохија,
Aрхијерејско намјесништво зворничко)

О парохији
Парохију чини Кладањ са околиним селим: Лупоглаво, Јелачићи, Обрћевац, Матијевићи, Пелемиши, Пепићи, Ковачићи, Мала Кула, Младово, Велика Кула и Пајићи. У наведеним селима након рата (1995) није се вратила ниједна православна породица. У сљедећим селима након рата (1995) има православних домова: Мајдан (2 дома), Оловци (2 дома), Врановићи (2 дома),  Допасци (1 дом), Старич (11 домова), Вучинићи (3 дома), и Коњевићи (1 дом). У свим овим селима поред православних домова порушена су или оскрнављена сва православна гробља.

Парохијски храм
Храм Светог великомученика Димитрија у Кладњу. Градња храма, димензија 15х8 метара, почела је 1979. године. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 1981. године.
Током посљедњег рата (1992-1995) храм је оштетила тзв. Армија БиХ-не 1993. године. Мјештани Кладња - муслимани били су против тог скрнављења. Интересантно је истаћи следеће: двије особе које су скрнавиле храм, силазећи од храма, страдале су од њиховог транспортера, који их је прегазио. Друге три особе (исламске вјероисповијести) вратиле су у храм одређене црквене предмете (црквени печат, печат за просфоре, дио кандила, свештенички ручни крст, рамове од икона), тврдећи да им је у сан долазио крупан војник коме нису могли да виде лице и који им је запријетио смрћу уколико не врате те предмете у цркву. Осим тога једна муслиманка је потврдила да јој је тај исти војник наредио да почисти храм, а што је она и учинила.
Након окончања ратних сукоба (1995) почела је обнова храм која још траје. Иконостас је израдио столар Стеван Ступар од борових греда и панел-плоча. Иконе су репродукције на папиру. Богослужења у овом храму врше се само на велике празнике, јер је готово сав православни живаљ протјеран из овог мјеста.