Теслићка четврта

Парох:
Миладин Вуковић, протојереј-ставрофор

О парохији
Парохију чине: трг у Теслићу (три приземне зграде), стамбене зграде у улици Светог Саве и путем ка пијаци десно до моста, стамбена зграда у улици Првог крајишког корпуса (преко пута спортског центра) и три стамбене зграде на раскрсници улице Светог Саве и пута према Руднику. У састав парохије улазе и села: Јасенова, Брезна, Горњи Теслић, Возник, дио Ђулића - лијевом страном пута у правцу Теслић - Прибинић, насеље Бријестови завршно са путем за Влајиће и главним путем на даље до пута за Јовичиће.

Парохијски храм
Спомен храм Пресвете Тројице у Теслићу. Градња храма почела је 1997. године. Димензије храма су 31х25 метара. Темеље је освештао 1997. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Храм је завршен 2010. године. Иконостас од бијелог мермера израдио је Јован Чоловић из Аранђеловца, а дрвене елементе од ораховине урадио је Војислав Булатовић из Крагујевца. Иконе на иконостасу у мозаику урадио је Ђуро Радловић из Београда. Храм су живописали од 2007. до 2010. године Дарко Живковић из Крагујевца, Ђорђе Ђорђевић из Инђије и Милош Максимовић из Србиња. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије уз саслужење: митрополита митилинског Јакова и епископа: сремског Василија, бањалучког Јефрема, банатског Никанора, врањског Пахомија и моравичког Антонија 26. септембра 2010. године. Кумови храму били су браћа Драженко, Далибор и Бранко Николић из Теслића.