Филијални храмови

Храм Светих Јоакима и Ане у Вукшић Пољу, на локацији Црквина. Овај храм у народу је познат као Неђина црква. Градња је почела 1939. године. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански Нектарије Круљ 22. септембра 1939. године. Ктитори храма су супружници Неђо и Милојка Цветковић.
У Другом свејтском рату и овај храм су, као и многе у овом крају, спалиле усташе. Обновљен је тек 1965. године. Генерална обнова храма почела је 2009. године. коностас у дуборезу од брестовог дрвета израдио је Раде Пантић из Милића 2015. године.  Четири иконе на липовом дрвету живописала је Марија Давидовић из Милића, а дванаест Љиљана Јовановић из Шапца.
На основу предања које се одржало у народу овога краја, на мјесту које је народ називао Црквина, а на коме се налази данашњи храм, постојала је старија и већа црква. Према народном казивању, храм је био већи, а Турци су га порушили и материјал одвезли за изградњу џамије. Народ се наставио окупљати на Црквини на празнике Васкрсења, Пресвете Тројице и Светих Јоакима и Ане, те чинио пољске молитве са свештеником. Посебно ревносан и истрајан на окупљању и молитвама био је члан црквеног одбора Милићке парохије Обро Цветковић, отац Неђин. Овај угледни трговац и домаћин имао је у сну виђење које је испричао својим ближњима. Овај честити домаћин у сну је видио двоје стараца у прелијепим хаљинама како га позивају да са народом откопа темеље храма и на темељима да чине молитву. Одмах послије овог догађаја 1906. године на дан успомене Светих Јоакима и Ане, откопани су темељи храма, нађена је трпеза и амвон. Од тада сваке године одржавана је молитва на темељима храма уз велики црквени збор. Сан Обре Цветковића је испуњен, молитве услишене и предат завјет сину Неђи да на овом мјесту подигне богомољу у част Светих Јоакима и Ане.

Капела Светог великомученика Димитрија у Милићима. Капела је укупне површине 197 m2 и налази се у склопу Светосавског дома. Градња је почела 2007. године према пројекту архитекте Јадранке Глишић из Милића. Темеље је по благослову епископа зворничко-тузланског г. Василија освештао протојереј Љубиша Вујичић 2007. године. Након завршене градње капелу је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 2009. године.
Капелу је живописао Гојко Ристановић из Београда 2008. године. Иконостас од храстовине у дуборезу израдио је Раде Пантић из Милића 2008/09. године. Иконе на иконостасу живописала је Марија Давидовић из Милића 2008. године. У склопу капеле налази се спомен-соба за 264 погинула цивила и борца ВРС током Одбрамбено-отаџбинског рата 1992-1995. године.
ž
Храм Светог пророка Илије у насељу Нова Касаба. Храм је димензија 12,5х7 метара. Градња храма почела је 1998. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 01. новембра 1998. године. Градња је завршена 1999. године. Храм је освештао надлежни архијереј г. Василије 04. јуна 2000. године.
Иконостас у дуборезу од храстовине израдио је Раде Пантић из Милића 2000. године. Иконе на иконостасу живописао је Александар Васиљевић из Добоја 2000. године.