Кравичка

Парох:
Дејан Ђуричић, јереј

О парохији

Кравичку парохију чине села: Кравица, Реповац, Хранча, Јежестица и Полом, те засеоци: Оправдићи, Баћићи, Брана, Зонићи, Чолаковићи, Анђићи, Поповићи, Бањевићи, Оћеновићи, Бегићи, Шиљковићи, Магашићи, Мандићи и Буљим.

Парохијски храм

Храм Светих апостола Петра и Павла у Кравици. Парохијска црква Светих апостола Петра и Павла налази се на једном узвишењу које надвисује читаво подручје села Кравице. Храм је димензија 21х12 метара. Градња је почела 1904. године, а нема података ко је освештао темеље. Цркву су градили мајстори Осаћани, а помоћник главног мајстора био је Тодор Гаврић, познати мајстор из Кравице. Након завршених радова храм је освештао 1909. године митрополит дабробосански Евгеније Летица.
Током Одбрамбено-отаџбинског рата (1992-1995) приликом напада муслиманских војних снага из Сребренице на Кравицу на Божић 1993. године храм је оскрнављен. Генерална обнова храма извршена је 2003. године. Током 2015. године на храму је урађена нова фасада.
Иконостас од храстовине израдио је Радивоје Лазић из Дубравица код Братунца 2003. године. Иконе на иконостасу живописао је Горан Гатарић из Зенице 2003. године.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге ове парохије воде се од 1998. године. Старе књиге су спалиле муслиманске снаге из Сребренице у посљедњем рату, 07. јануара 1993. године.
Подаци за матичне књиге у Полому уписивани су до 1998. године у парохијске матичне књиге Дрињачке парохије у Дрињачи, а од 1998. године у матичне књиге Кравичке парохије у Кравици.