Јеремићка

Парох:
Душко Глигић, јереј

О парохији
Јеремићку парохију чини дио Милића, и то улице: Гробљанска, Петра Петровића Његоша, Светога Николе, Милоша Обилића, Јована Дучића, Петра Кочића, Јована Јовановића - Змаја, Војводе Петра Бојовића и Таковска; затим насеља Бачићи и Бијело Поље; и села: Kопривно, Дервента, Подгора и Заклопача.

Парохијски храм
Храм Светих апостола Петра и Павла у селу Копривно. Градња храма почела је 14. априла 1896. године, а није познато ко је освештао темеље. Храм је освештао митрополит дабробосански Николај Мандић на Педесетницу, 24. маја 1898. године.
Током постојања храм је неколико пута обнављан. Прва обнова била је 1966. године. Храм је након обнове, исте године, освештао епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић. Друга обнова била је 1983. године, а обновљени храм освештао је епископ зворничко-тузлански г. Василије 02. септембра 1984. године. Трећа обнова услиједила је 2006. године, када су наново израђени иконостас и иконе. Храм је освештао надлежни архијереј г. Василије 14. августа 2006. године.
Иконостас од јаворовог дрвета израдили су столари Ранко Лазаревић и Драгиша Симић из Милића, а двери у дуборезу Раде Пантић из Милића. Иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге
Старе парохијске матичне књиге одузеле су комунистичке државне власти након Другог свјетског рата и никада нису враћене. При храму се налазе сљедеће матичне књиге: а) рођених и крштених (од 1952. године); б) вјенчаних (од 1952. године) и в) умрлих (од 1953. године).