Филијални храм

Храм Свете великомученице Недеље у Слапашници. Градња храма почела је 2009. године према пројекту грађевинског предузећа „МД Перић – Бијељина“ из Бијељине. Темеље је освештао 06. септембра 2009. епископ зворничко-тузлански г. Василије. Овај храм саграђен је за укупно 53 радна дана (постављени крстови, урађена фасада и покривен бакром). Добровољно је радио 121 радник са 861 добровољном дневницом, а 48 домова је спремало храну за раднике и тиме помогло изградњу храма. Укупно 50 домова чини село Слапашницу. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 05. септембра 2010. године.
Иконостас је израдио Ђорђе Ранковић из Ваљева, а иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.
Према народном предању у овом мјесту је постојао храм у правцу шуме зване Добовик. За сада нема прецизнијих података о овом казивању.