Новоградска

Сједиште пароха:
Нови Град код Оџака  (Федерација БиХ-не)
Адреса пароха:
Нови Град бб, 76290 Оџак
Контакт:
моб: +387 65 337-347;
е-mail: o.nenadtojic@gmail.com
Парох:
Ненад Тојић, протонамјесник

О парохији
Новоградску парохију чине: Нови Град и Оџак, затим села: Горњи Свилај, Вукосавље, Гнионица и Јошава.

Парохијски храм
Храм Светих апостола Петра и Павла у Новом Граду. Градња храма почела је 1935. године. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански Нектарије Круљ 1939. године. Иконостас је од камена. Нове иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда.
Током Другог свјетског рата храм је оштећен, а генерално је обновљен тек 1982. године. У Одбрамбено-отаџбинском рату (1992-1995) оштећен је пушчаним зрнима и гелерима. Након рата оштећења су дјелимично санирана.

Матичне књиге
Парохијске матичне књиге датирају од 1900. године. Књиге из периода 1946-1956. године које су одузеле комунистичке државне власти никада нису враћене.