Врањачка

Парох:
Слободан Тошић, протојереј

О парохији
 Врањачку парохију чине села Врањак, Бабешница и Врањачка Требава.

Парохијски храм
Храм Светог великомученика Георгија у Врањаку. Једнобродни је храм димензија 15х6,5 метара. Градња храма почела је 1956. године. Исте године темеље је освештао јеромонах Сава Дражилов. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић 13. септембра 1959. године. Због дотрајалости храм је генерално обновљен од 2009. до 2012. године. Иконостас од липовог дрвета израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на иконостасу живописала је Нина Петковић из Модриче.
Прије овог храма у Врањаку је постојала црква брвнара из XIX вијека, саграђена у вријеме свештеника хаџи-Петка Јагодића.

Матичне књиге
Старе парохијске матичне књиге одузела је комунистичка државна власт након Другог свјетског рата и никада нису враћене. Како су ову парохију опслуживали модрички пароси, сви подаци су уписивани у парохијске матичне књиге у Модричи. Нове парохијске матичне књиге воде се од 2000. године.