Пољичко - костајничка

Парох:
Златко Загорац, протонамјесник

О парохији

Пољичко-костајничку парохију чине: село Гаврићи са насељем Пољице, Улица устаничка у граду Добоју и село Горња Костајница.

Парохијски храм

Храм Преподобног Сисоја Великог у Гаврићима

Храм је димензија 18х9 метара. Градња храма почела је 2004. године.

Темеље храма, куполске крстове и звоно храма освештао је 06. септембра 2008. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Храм је у грубо завршен током 2010. године. Освештао га је надлежни архијереј г. Василије 16. јула 2011. године.

Иконостас од буковине израдили су Саво Живковић и Миленко Тодоровић из Гаврића. Иконе на иконостасу живописао је Дарко Живковић из Крагујевца.

Од освећења до данас, храм је потпуно реновиран, урађена је силикатна фасада, замијењена сва столарија на храму, замијењен комплетан кров који је пуштао влагу, уређена и ограђена црквена порта, у току је осликавање храма, осликана је купола и олтар.

У току је изградња параклиса за паљење свијећа и црквене продавнице, тренутно се ради на покривању лимом.

Поред храма налази се парохијски дом димензија 14,5 са 9,5 метара, гдје се налази стан за свештенослужитеља и црквена сала и канцеларија.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 2009. године.