Мајевачка

Парох:
Никола Јањушић, протонамјесник

О парохији

Мајевачку парохију чине села: Мајевац, Горњи Мајевац, Ритешић, Доњи Божинци, Шешлије и Трњани.

Парохијски храм

Храм Покрова Пресвете Богородице у Мајевцу

Храм је димензија 22,6х8,8 метара. Градња храма почела је 1936. године. Темеље је исте године освештао епископ зворничко тузлански Нектарије Круљ.

Градња је завршена 1963. године и те године храм је освештао епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић.

Током Одбрамбено-отаџбинског рата (1992-1995) храм је гранатирала Хрватска војска и том приликом оштећен је звоник.

Нови иконостас од храстовине израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе је живописао Петар Билић из Београда. Храм живопише Александар Черековић из Сремске Митровице.

Храм је генерално обновљен 2020. године.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 1871. године до данас. Један дио (период непосредно прије Другог свјетског рата) одузеле су државне комунистичке власти након Другог свјетског рата и никада нису враћене.