Филијални храмови

Храм Светих апостола Петра и Павла у Пољу. Храм, димензија 11,5х5,4 метара, подигнут је 1936. године.
Током Другог свјетског рата усташе су опустошиле храм, а обновљен је 1956.године. Током Одбрамбено-отаџбинског рата, у априлу 1992. године, Хрватска војска је запалила храм. Након ослобађања Босанских Лужана храм је обновљен и освештао га је чином обновљења 29. октобра 1994. године надлежни архијереј г. Василије. Урађен је привремени иконостас од иверице. Иконе су на папиру, урамљене.
По предању и народном памћењу на овом мјесту постојала је црква брвнара.

Храм Светог великомученика Димитрија у Пољу. Храм је димензија 14х8,3 метара. Градња храма почела је 2008. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 10. маја 2009. године. Храм је 30.04.2017. године осветио Епископ З-Т Г. Хризостом, кум храма је Зоран Кнежевић из Поља. Иконостас у храму св.пророка Илије је урађен у дуборезу, радио Бобан Сувајац, а у Кострешу је Петар Билић урадио иконе и ја сам 30.04.2017. добио чин протојереја-ставрофора.

Храм Успења Пресвете Богородице у Зборишту. Храм је димензија 8,8х5 метара. Градња храма почела је 1998. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 01. јуна 1999. године. Пројекат за храм израђен је у Пројектном бироу „Круг“ из Куле, у Србији. Храм је освештао 8. септембра 2002. године надлежни архијереј г. Василије. Иконостас и иконе урадио је Бобан Сувајац из Илове код Прњавора.
На мјесту садашњег храма постојала је капела, коју је Хрватска војска срушила до темеља у мају 1992. године. Нема података о томе кад је капела изграђена.

Храм Светог пророка Илије у Доњој Барици. Храм је димензија 7х5 метара. Градња храма почела је 1994. године. Завршени храм освештао је 02. августа 1997. године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Иконостас од храстовине израдио је Бобан Сувајац из Илове код Прњавора. Иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда.

Храм Свете великомученице Марине у Кострешу. На мјесту од Хрватских оружаних снага порушеног храма 1992. године почела је изградња новог 1999. године. Темеље новог храма освештао је 29. августа исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Димензије храма су 15х7,2 метара. Завршени храм освештао је 30. јула 2007. године надлежни архијереј г. Василије.
Првобитни храм, подигнут је 1905. године. Стари храм био је генерално обновљен 1984. године, а 14. јула исте године чином обновљења освештао га је епископ зворничко-тузлански г. Василије.