Филијални храм - ПОЉЕ

Храм Светих апостола Петра и Павла - Поље

Храм, димензија 11,5х5,4 метара, подигнут је 1936. године.

Током Другог свјетског рата усташе су опустошиле храм, а обновљен је 1956.године.

Током Одбрамбено-отаџбинског рата, у априлу 1992. године, Хрватска војска је запалила храм. Након ослобађања Босанских Лужана храм је обновљен и освештао га је чином обновљења 29. октобра 1994. године надлежни архијереј г. Василије. Урађен је привремени иконостас од иверице. Иконе су на папиру, урамљене.

По предању и народном памћењу на овом мјесту постојала је црква брвнара.

Храм Светог великомученика Димитрија - Поље

Храм је димензија 14х8,3 метара. Градња храма почела је 2008. године. Темеље је освештао Епископ зворничко-тузлански г. Василије 10. маја 2009. године. Иконостас израдио Јосип Нединић из Дервенте, иконе осликао Данијел Билић из Брањева. Храм је освештао Епископ зворничко-тузлански Хризостом 30.04.2017. године. Кум храма је Зоран Кнежевић из Поља.