Поточарско - брезичка

Парох:
Александар Михајловић, протојереј-ставрофор

О парохији
Поточарско-брезичку парохију чине дио села Поточари, дио села Станови и село Горњи Брезик.

Парохијски храм
Храм Сабора Срба светитеља у селу Поточари код Брчког. Храм је димензија 21х8,4 метара. Градња храма почела је у мају 2001. године према пројекту Пројектног предузећа „Астра план“ из Брчког, а главни пројектант је била Јармила Калко. Исте године кад је почела градња, темеље храма освештао је 15. јула епископ зворничко-тузлански г. Василије. Кум темеља био је Веселин Панић из Брчког. Храм је освештан 18. јула 2004. године од надлежног архијереја. Кума храма била је Бранка Зимоњић.
Иконостас у дуборезу од храстовине израдио је Драган Петровић из Београда. Иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда. Живописање храма завршио је 2014. године Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге
Парохијске матичне књиге воде се од 2006. године.