ЗАПИСИ – Вјеронаука – СТРАСТИ И БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ

НОВИ Запис је на епархијском ЈуТјуб каналу!

56. епизода Записа и 12. из серијала ‘’Вјеронаука’’

Пројекат Записи је увијек у мисији ширења богоугодног и корисног садржаја на интернету. ''Мисија Цркве је свуда и увек'', како каже Преосвећени епископ зворничко-тузлански г. Фотије са чијем благословом Информативна служба епархије снима ове скромне уратке.

У четвртој епизоди 2. сезоне серијала ''Вјеронаука'' у оквиру ''Записа'' вјероучитељ Јован Рикановић говори о страстима и уопште о болестима зависности свих врста.

-  Апостол Павле се обраћа првим хришћанима ријечима да више нису робови гријеха, него да су слуге Божије. Бити роб гријеха води у вјечну смрт. Оно што је апостол Павле називао робовање ми данас зовемо зависност, у истом значењу. Људи су данас зависни од дроге, алкохола, интернета, посла, славољубља. Списак је без краја.  Сви на неки начин робују, незнајући или нежелећи да знају да је једина истинска слобода у служењу Христу.

Плејлиста претходних епизода серијала ''Вјеронаука'' је ОВДЈЕ

Плејлиста свих претходних епизода Записа је ОВДЈЕ

Пратите нове епизоде на ЈуТјуб (YouTube) каналу Епархије зворничко-тузланске четвртком у 19 часова.

ЗАПИСИ ЗАПИСИ ВЈЕРОНАУКА ВЈЕРОНАУКА БОЛЕСТИ ЗАВИСНОСТИ