СЕСТРЕ САВИЋ * ВАСКРСНИ ТРОПАРИ (ПО НЕПОРОЧНИМ)

Тропаре васкрсне који се пјевају послије Непорочних у недеље цијеле године поју сестре Савић, ћерке о. Жељана Савића из Врућице, архијерејско намјесништво теслићко у Епархији зворничко-тузланској.

Благословен јеси, Господе, научи ме законима Твојим.

Анђелски сабор задиви се, видећи међу мртвим, Тебе, Спасе, Који силу смрти уништи, и са Собом Адама подиже, и из пакла ослободи све.

Благословен јеси, Господе, научи ме законима Твојим.

Зашто, о Ученице, сажаљиво мешате миро са сузама? говораше блистајући у гробу Анђео Мироносицама. Видите гроб и разумите, јер Спас је васкрсао из гроба.

Благословен јеси, Господе, научи ме законима Твојим.

Врло рано Мироносице хитаху ка гробу Твоме ридајући, но стаде пред њих Анђео и рече: Време плачу престаде; не плачите, него Васкрсење Апостолима јавите.

Благословен јеси, Господе, научи ме законима Твојим.

Мироносице жене, дошавши с мирисима на гроб Твој, Спасе, ридаху, док Анђео њима јасно говораше: Што Живога међу мртвима замишљате? Јер је Он као Бог васкрсао из гроба.

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу.

Поклонимо се Оцу, и Сину Његовом, и Светоме Духу: Светој Тројици у једној суштини, са Серафимима кличући: Свет, Свет, Свет јеси, Господе.

И сада и увек и у векове векова. Амин.

Животодавца родивши, Дјево, Адама си од греха избавила, и радост си Еви уместо жалости подарила. Јер из Тебе рођени Бог и Човек, упути у живот отпале од живота.

Алилуја, Алилуја, Алилуја, слава Теби, Боже.

ДУХОВНА МУЗИКА ЦРКВЕНО ПОЈАЊЕ СЕСТРЕ САВИЋ ВРУЋИЦА