АРХИМАНДРИТ НЕКТАРИЈЕ ЖИВОТ ПОСВЕТИО БОГУ, ВЈЕРИ И ЦРКВИ

Саборни манастирски храм Папраћа посвећен је Благовештењу Пресвете Богородице. Налази се на путу Зворник - Шековићи, у селу чије име и краси ову светињу.

О овом светом мјесту бригу води архимандрит Нектарије који је игуман манастира. Од тренутка када се замонашио, 2005. године, живот је посветио Богу, вјери и цркви.  За сав вјерујући народ шаље важну поруку.

„Да останемо истрајни на на нашем путу ка Христу. Кад тад ће благодат божија да сиђе у нас, да ми осјетимо да је у ствари тај пут једини прави, спасоносни. Али, ако не истрајемо на том путу, нећемо ни осјетити. Јер тако Оци кажу, благодат Божија, она није насилна него чека. Смирено чека када човјек буде спреман да је прими, онда ће она да дјелује“, каже архимандрит Нектарије Тешић,  игуман у манастиру Папраћа код Шековића.

Отац Нектарије прича да су монашки живот и и онај у браку врло слични јер је, каже, у оба случаја у питању је заједница, у његовом случају са Богом. Прича да спасење није ни у манастиру ни у браку већ у Христу до кога се долази кроз цркву и у Васкрсењу.

“Црква нас учи томе. И задњи члан симбола вјере. Чекам Васкрсење мртвих и живот будућег вијека. Ево, ми смо данас у тим данима предпразничним Васкрсења Христовог у коме да ли био супружник или не био супружник, да ли човјек имао дјеце или нема дјеце, да ли био у манастиру или не био у манастиру, Васкрсење је циљ. Васкрсење Христово и васкрсење наше кроз Христа је циљ нашег живота. Сад, тај неки циљ људи виде у манастиру па се одлучују, а неки виде у браку па се одлучују. Није погрешан ни један ни други“, прича архимандрит Нектарије.

Похвално је то што се омладина све више враћа цркви, каже игуман Нектарије. Има наде, каже, да сви ти млади људи који посјећују цркву сутра постану здрави, честити хришћани, који ће своју дјецу да уче правим вриједностима.

Извор: АТВ

МАНАСТИР ПАПРАЋА ВАСКРС