ОДРЖАНО ТРАДИЦИОНАЛНО ДУХОВНО ВЕЧЕ У ПЕЛАГИЋЕВУ

У четвртак 18. новембра 2021, по благослову Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у Пелагићеву је одржано ''Духовно вече'' које се традиционално организује у сурет Божићном посту.

Сабрање је почело Акатистом Пресветој  Богородици Тројеручици, у Храму светог пророка Илије, који су служили протојереји-ставрофори: Алекса Сунарић, Илија Филиповић, Миодраг Тошић, Предраг Ћирковић, Миодраг Каиновић и Драган Јездић, као и јереј Александар Танацковић.

По завршетку акатиста вјерујућем народу се обратио прото Алекса, парох II парохије у Пелагићеву, са жељама и поруком да предстојећи Божићни пост запостимо у духу наше вјере, тако што ћемо умножити своје молитве Господу и чинећи добра дјела која красе правог хришћанина.

Предавање на тему „Пост - хришћански подвиг живота“ је одржао проф. др Растко Јовић са Православног богословског факултета универзитета у Београду.

Духовно вече јe својим гласом украсила госпођица Анђела Палежница, етномузиколог, отпјевавши неколико пјесама.

На крају вечери су се сплетом игара представили чланови Културно просвјетног друштва ''Васо Пелагић'' који су својим осмијесима додатно унијели радост у наша срца.

Завршивши ово предивно вече потребно је нагласити да је исто организовано у заједништву Црквене општине и Општине Пелагићево, које се, по ко зна који пут, показује на дјелу.

Текст: протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

ПРЕДАВАЊЕ ПРАВОСЛАВНИ БОГОСЛОВСКИ ФАКУЛТЕТ БЕОГРАД РАСТКО ЈОВИЋ АНЂЕЛА ПАЛЕЖНИЦА ПЕЛАГИЋЕВО ДУХОВНЕ ПОУКЕ