ФИЛМ О СВ. ВАСИЛИЈУ ОСТРОШКОМ У ТЕСЛИЋУ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у оквиру данâ „Светог Краља Драгутинаˮ, а у организацији Светосавске заједнице при парохијама теслићким, у суботу 13. новембра, у великој сали дома "Просвјета" у Теслићу,  приказан је документарни филм "Свети Василије Острошки - сведок васкрсења", аутора катихете Бранислава Илића.

Катихетски сегмент филма садржан је у драгоценим поукама Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Митрополита црногорско-приморског г. Јоаникија, протосинђела Сергија (Рекића) и протопрезвитера-ставрофора Слободана-Бобана Јокића, кроз које се изнова у личности Светог Василија Острошког актуализују речи псалмопојца Давида „Диван је Бог у светима својимˮ (Пс. 67, 36).

Након приказивања филма чију продукцију потписује Телевизија Храм, присутнима су о филму и чудима Св. Василија говорили :

-   Презвитер Бранислав Кеџић, професор Богословије Светог Саве у Београду;
-   Јерођакон Роман (Виларет), сабрат манастира Острог, као и катихета Бранислав Илић, аутор филма.

Овај филм који је у духу 350-годишњице од упокојења Светог Василија Острошког, све нас је подсјетио на величину и значај овог светитеља који је светионик нашем народу, као и на чињеницу да су његова чуда објава Васкрслога Богочовјека који пројављује своју славу.

Наредни дан, у недјељу, молитвено смо се сјетили блаженопочивших патријараха Павла и Иринеја, њихових добрих дјела и поука.

Манифестацију Дани краља Драгутина у Теслићу завршили смо Светом Литургијом, давши јој печат Светога Духа, да све оно што смо творили буде живо, истинито и да свакога напаја истином вјере и љубави.

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ КУЛТУРА ПРЕДАВАЊЕ ТРИБИНА ФИЛМ СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ