ПРИЧЕШЋЕ УЧЕНИКА У МОДРИЧИ

„Пустите дјецу, и не браните им да долазе к мени,
јер је таквих Царство небеско“
(МТ.19,14)

У петак, 3. недјеље Часног поста ученици петог разреда Основне школе „Свети Сава“ из Модриче заједно са својим учитељицама и вјероучитељем ђаконом Стефаном Лазићем  посјетили су храм Успења Пресвете Богородице у Модричи, те присустовали литургији Пређеосвећених дарова.

Светом литургијом началствовао је протојереј Стаменко Станковић, док су за пјевницом одговарали старјешина храма протојереј Бранко Цвјетковић, вјероучитељ ђакон Стефан Лазић и црквењак Милан Петковић.

Сви ђаци приступили су Светој Чаши и тиме показали круну Православне вјеронауке коју уче у својој школи, примивши Свето Тијело и Крв Христову.

Отац Бранко Цвјетковић изразио је захвалност свим присутнима, а посебно ђацима који су се причестили, као и њиховим учитељицама, те све позвао на послужење после Свете литургије.

Посебну захвалност треба исказати директору Основне школе „Свети Сава“ у Модричи, г. Митру Кршићу, који је допустио ђацима, њиховим учитељицама као и вјероучитељу, да одсуствују са данашње наставе и својим присуством уљепшају  данашњу литургију те покажу да су прави Светосавци и да слиједе прави пут нашег Просвјетитеља.

Ђакон Стефан Лазић

ВЈЕРОНАУКА МОДРИЧА