ДОЊИ БРЕЗИК: ЛИТУРГИЈА И МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

У недељу, једанаесту по Духовима, у храму Христа Спаситељу у Доњем Брезику, служена је Света Литургија и молебан за почетак школске године.

Литиргијом је началствовао старјешина храма протојереј-ставрофор Вујадин Станишић. Он је у бесједи позвао вјерни народ да живи оним истинама које нам јеванђеље открива. Ако желимо да Бог нама опрости сагрјешења морамо и ми опростити ближњима. Јеванђеље назива “злим слугом” онога ко тражи опроштај а не опрашта другима.

Затим се обратио дјеци која су дошла са вјероучитељем Немањом Станишићем и позвао их да стасавају и напредују уз своју Свету Цркву која им је сигуран бедем од сваког зла које их чека у њиховом одрастању.

Отац Вујадан је представио народу новог ђакона Бојана Крстановића који ће по благослову Епископа Фотија служити у овом храму.

Литургијска заједница у храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику је све већа и активнија. Посебну радост причињава велики број дјеце и омладине која долази.

Храм је још увијек је у изградњи те позивамо вјерни народ да угради циглу своје вјере да бисмо што прије завршили ову светињу у којој бисмо се молили и поучавали истинама Светог Православља.

Ђакон Бојан Крстановић

ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ВЈЕРОНАУКА ДОЊИ БРЕЗИК