ЧЕЛОПЕК: МОЛЕБАН НА ПОЧЕТКУ НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ (НОВИ ПАРОХ)

У Недељу 11. по Духовима када наша Света црква прославља Светог свештеномученика Иринеја и Светог мученика Лупа, прву Свету литургију као парох парохије друге челопечке, при храму Свете великомученице Марине у Челопеку, служио је протојереј-ставрофор Драгиша Томић.

У присуству великог броја вјерника, директорице школе госпође Сање Танацковић, наставника и ученика, током Свете литургије служен је Молебан за благослов ђака на почетку нове школске године. Многи од вјерника и дјечице приступили су Светој тајни Причешћа.

Отац Драган, први парох челопечки пожелио је дјеци да узрасту на радост и понос родитеља и учитеља у мјеру раста Христа Бога. И додао да поред световне науке, најважније знање које стоје пред њима а које треба да усвоје, јесте познање хришћанских дужности према Богу, ближњима и самима себи.

На крају бесједе у име Цркве челопечке и вјерног народа, новопостављеном пароху челопечком проти Драгиши и његовој породици упутио је ријечи  добродошлице, пожелевши му плодоносан свештено-пастирски рад на који га је Црква позвала а благословом Преосвећеног Владике Г. Фотија поставила.

ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ВЈЕРОНАУКА ЧЕЛОПЕК