ЧАСНЕ ВЕРИГЕ СВЕТОГ АПОСТОЛА ПЕТРА - КРСНА СЛАВА ЕПИСКОПА ФОТИЈА (ВИДЕО)

У уторак, 29. јануара 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије прославља своје Крсно име.

Евхаристијским сабрањем у Петропавловском храму у Бијељини началствовао је Епископ Фотије, уз саслужење Епископа осечкопољског и барањског господина Херувима, као и високопреподобног  архимандрита Симеона Обреновића и презвитера Мирана Гавриловића, старјешине Петропавловског храма.

Епископ Фотије је пригодном бесједом поздравио вјерни народ, који је позвао да храбро, непоколебљиво и са вјером у Христа носи своје вериге, своје бреме тј. крст свога живота.

''Данашњи празник нас поучава да треба да проповедамо Јеванђеље Христово и кад нас затварају, и кад нас окивају у вериге и постављају нам разне препреке, као што чинише Светом апостолу Петру.
Молимо се да и ми будемо Христови као апостол Петар, било којим послом да се бавимо у животу,  да нам је Христос путеводитељ. Апостол Петар је падао и устајао, али је непрестано имао љубав према Христу.''

Послије свете Литургије, у сали Светосавско-парохијског дома Петропавловског храма у Бијељини, уприличено је послужење за сав присутан народ који је том приликом Преосвећеном Владици упутио најсрдачије честитке поводом Његове крсне славе.

Послије свете Литургије, у дому епископа зворничко-тузланских, благословени су славски дарови – колач, жито и вино. Дарове је благословио, Епископ осечкопољски и барањски господин Херувим.

ЧАСНЕ ВЕРИГЕ СВЕТОГ АПОСТОЛА ПЕТРА КРСНА СЛАВА