Упокојио се у Господу арх. Лазар Абашидзе

Упокојио се велики подвижник и ревносни служитељ Цркве Православне, архимандрит Лазар Абашидзе.

Архимандрит Лазар рођен је 25. августа 1939. године, у Тбилисију, (Грузија) — свештенослужитељ у Грузијској православној цркви, архимандрит, мисионар, духовни писац, издавач, заговорник чистоће православне вере, критичар црквеног модернизма и екуменизма. Упокојио се 17. августа 2018.

После секуларног образовања, пострижен је у монаха 1980. године. Постављен је у манастир Бетанија (Грузија) у којем је благодарећи архимандриту Јовану Мајсурадзеу и схиархимандриту Јовану Мхеидзеу (савременим светима – Грузијска православна црква их је канонизовала 2003. године) установљен усредсређени монашки молитвени живот. Овај манастир је био први мушки манастир који је добио дозволу да буде отворен у совјетско вријеме, 1978. године.

Године 1990. отац Лазар је живописао капелу Свете царице Тамаре. Тамо је добио звање архимандрита. Игуман Бетаније био је до 1997. године. У то вријеме писао је о аскетици, молитви, паганским религијама и екуменизму.

Извор