ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИСУСТВОВАО СВЕЧАНОЈ АКАДЕМИЈИ У БОГОСЛОВИЈИ "СВЕТИ АРСЕНИЈЕ СРЕМАЦ"

На дан празновања Светог Арсенија Сремца, 10. новембра традиционално је одржана свечана академија Богословије "Свети Арсеније Сремац" у Сремским Карловцима.

Академији су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода: Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански Г. Хризостом и Преосвећена Господа Епископи: сремски Василије, зворничко-тузлански Фотије и крушевачки Давид.

Поздравну реч одржао је ректор карловачке Богословије протојереј Јован Милановић.

Ова година у нашој помесној Цркви посвећена је једном нарочитом јубилеју, 140 година од рођења и 65 од представљања Светог Владике Николаја Велимировића. У спомен на овог Светог оца Цркве Христове, прочитан је одељак из његових Молитава на језеру.

Извор: ТВ Храм
Фото: ТВ Храм и Војводина уживо