ПОНОВО СЕ ЧУЈУ ЗВОНА ЦРКВЕ БОГОРОДИЦЕ ЉЕВИШКЕ У ПРИЗРЕНУ

Звона Цркве Богородице Љевишке у Призрену од данас, након 11 година, поново одјекују Призреном!

Велики дан за нашу Цркву и наш народ, посебно за оне који живе на #КиМ. Од 1999. године звона у Љевишкој се нису оглашавала, а 2004. године су пала када је Црква паљена током мартовског погрома и када је са ње украден оловни кров.

Уз добру вољу и помоћ свих нас, Црква Богородице Љевишке која се налази на листи УНЕСКО-ве светске баштине, ускоро може засијати својим пуним сјајем - онако како заслужује један од најлепших српских православних храмова.

Црква Богородица Љевишка је древна српска православна црква у Призрену, задужбина краља Милутина. Црква је подигнута у периоду 1306—1307. године на остацима старијег катедралног храма из 13. века, који је такође заснован на месту још старије, ранохришћанске цркве. Црква је вековима била саборни, односно катедрални храм призренских епископа и митрополита Српске православне цркве.

ЕПАРХИЈА РАШКО ПРИЗРЕНСКА ПРИЗРЕН БОГОРОДИЦА ЉЕВИШКА СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН КОСОВО МЕТОХИЈА СРБИЈА