ПРОТОЂАКОН АНДРЕЈ КУРАЈЕВ ПОД ЗАБРАНОМ СВЕШТЕНОДЕЈСТВА

Међународно познати свештеник Руске Православне Цркве, протођакон Андреј Курајев стављен је под забрану свештенодејства указом Његове Светости патријарха московског и све Русије.

Некада утицајни човек у Руској Цркви, чије су књиге привеле вери многе интелектуалце, протођакон Андреј је многе узнемирио последњих година повременим запаљивим изјавама о Цркви у медијима и на свом личном блогу LiveJournal. Крајем 2013. године отпуштен је са положаја предавача на Московској Духовној Академији због сталних чудних изјава.

Његова суспензија је повезана са с тим што је недавно је вређао сећање на протојереја Александра Агејкина, бившег старешину катедралне Саборне Богојављенске цркве у Москви, који се 21. априла упокојио у Господу услед компликација од вируса корона.

Тај поступак је Свјатјејши Патријарх окарактерисао као аморалан и циничан, и да „изазива негодовање архијереја, свештенства и мирјана Руске Православне Цркве, а узимајући у обзир и Ваше претходне поступке на које сам примио жалбе, забрањено Вам је служење све док епархијски црквени суд не донесе одлуку по размотрењу поменутих чинова“.

Извор: Orthochristian.com (са енглеског Информативна служба СПЦ)

РУСКА ЦРКВА РПЦ МОСВА АНДРЕЈ КУРАЈЕВ ЗАБРАНА ЦРКВЕНИ СУД