ГУВЕРНЕР ЈУЖНОГ СИНАЈА МАНАСТИРУ СВЕТЕ КАТАРИНЕ: УЗ ВАС СМО!

Гувернер Јужног Синаја Калед Фуда изразио је подршку монасима манастира Свете Катарине на Синају и нагласио да ће државне власти бити уз грчки православни манастир.

Саветник гувернера Калед Фуда, Антонис Казамијас, пренео је поруку највећег филјелина у Египту. Синајски гувернер је у својој поруци рекао да је сасвим задовољан чињеницом да је Монашко братство, на челу са синајским архиешископом Дамјаном, прво престало да прихвата поклонике за време одржавања богослужења, која се савравају иза затворених  манастирских капија.

Значајно је да је Синајски манастир ту одлуку донео пре много времена. С друге стране, Коптска православна црква и све Цркве у Египту, као и све џамије, јуче су донеле такву одлуку.

Извор:  Orthodoxtimes.com (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)

КОРОНА ВИРУС COVID19 ПАНДЕМИЈА СИНАЈ