ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА КАНОНИЗОВАЛА ДВА СВЕТОГОРЦА

Свештени Синод Цариградске Патријаршије, који је одржан 27. новембра 2019, на основу позитивне препоруке Комисије за канонизације, одлучио је да приброји сабору светих старца Јеронима Симонопетритског. Током своје недавне посете Светој Гори  патријарх Вартоломеј најавио је канонизацију четворице светогорска монаха, међу којима и старца Јеронима Симонопетритског.

Повезана вијест: ЧЕТВОРИЦА НОВИХ СВЕТОГОРСКИХ СВЕТИХ

Свети Јероним Симонопетритски био је игуман манастира Симонопетре и иконом и духовни отац метоха тог манастира у Виронасу у Атини посвећен Вазнесењу Господњем.

Цариградска Патријаршија такође је канонизовала архимандрита Софронија Сахарова, игумана и оснивача патријаршијског ставропигијалног манастира Светог Јована Крститеља у Есексу, у Енглеској.

Извор: Orthodoxtimes.com  (са енглеског Информативна служба Српске православне Цркве)

СОФРОНИЈЕ САХАРОВ ЈЕРОНИМ СИМОНОПЕТРИТСКИ МАНАСТИР ЕСИКС МАНАСТИР СИМОНОПЕТРА СВЕТА ГОРА ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА