САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ПОВОДОМ ЗДРАВСТВЕНОГ СТАЊА ПАТРИЈАРХА ПОРФИРИЈА

11. Јануар 2022 - 9:21

С обзиром на то да је резултат данашњег тестирања Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија на вирус SARS-CоV2  позитиван, у складу са одређеним протоколом и саветима лекара, предстојатељ Српске Православне Цркве ће предстојеће дане провести на кућном лечењу.

Његова Светост има веома благе симптоме вирусне инфекције, одређена му је одговарајућа терапија и поштује све епидемиолошке мере. Путем електронских комуникација у сталном је контакту са сарадницима  и административне послове обавља потпуно несметано. Такође, не престаје да молитвено подржава лекаре и медицинско особље у њиховом труду, а посебно се  моли за исцељење свих који су захваћени епидемијом. Патријарх изражава жаљење што се јавне манифестације у којима је требао да учествује одлажу до даљег.

Информативна служба Српске Православне Цркве

САОПШТЕЊЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ