ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ И ВЛАДИКА ВАСИЛИЈЕ У ПОСЕТИ ЕПИСКОПУ ЛАВРЕНТИЈУ

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије и Епископ сремски г. Василије су у уторак 4. јануара 2022. године у Шапцу посетили Епископа шабачког г. Лаврентија који се опоравља после лечења на Војномедицинској академији.

Предстојатељ Српске Цркве се интересовао за здравље Епископа Лаврентија и пожелео му је брз и успешан опоравак, уз напомену да и сада, својом мудрошћу, знањем, љубављу према роду и Богу, води ваљано ову Епархију са најближим сарадницима, бројним монаштвом и свештенством и верујућим народом овог дела Србије којем је оставио задужбине у Соко Граду, Богоштици и Богосавцу и дела Светог Владике Николаја Охридског и Жичког.

Патријарх Порфирије и Епископ Василије пожелели су срећне Божићне празнике најстаријем архијереју  Српске Цркве, Преосвећеном Владици Лаврентију (87), који непрестано делује на Њиви Господњој већ 55 година.

Свјатјеши Патријарх Порфирије и Епископ сремски су пожелели Епископу Лаврентију да се, опорављен и крепак, у сваком погледу, врати потпуно делању на Њиви Господњој као што је био свих минулих година и деценија, службујући у расејању и отаџбини.

Владика Лаврентије је узвратио радошћу због ове Божићне посете казавши да је Патријархова и његова пажња за њега и Епархију шабачку баш уочи Божића, нешто што је посебан дар Божји, пожелевши Патријарху српском да мудро управља Црквом на многаја љета.

У пратњи Патријарха српског и Епископа сремског Василија био је епархијски ђакон Горан Власац.

Посебну пажњу и љубав за владику Лаврентија показују његови први сарадници, Високопреподобни архимандрит Нифонт (Павловић), архијерејски заменик, протојереј-ставрофор Мирко Вилотић, секретар Епархије и ђакон Раденко Пантић, који су Патријарху Порфирију и Епископу сремском Василију били домаћини.

Извор: Епархија сремска

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ВАСИЛИЈЕ ЕПИСКОП ЛАВРЕНТИЈЕ ЕПАРХИЈА ШАБАЧКА