ПРАВОСЛАВНОМ БОГОСЛОВСКОМ ФАКУЛТЕТУ ОДЛИКОВАЊЕ ПОВОДОМ ДАНА ДРЖАВНОСТИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Поводом Дана државности председник Републике Србије г. Александар Вучић одликовао је Православни богословски факултет Универзитета у Београду Сретењским орденом првог степена.

Сретењски орден је одликовање Републике Србије установљено 26. октобра 2009. године „Законом о одликовањима Републике Србије“. Орден се додељује указом Председника Републике Србије за Нарочите заслуге за Републику Србију и њене грађане у областима јавних, привредних, културних, просветних, спортских и хуманитарних делатности. Може бити додељен физичким лицима и институцијама. Сретењски орден има три степена.

Наш Факултет је 2020. године прославио јубилеј 115. година од оснивања и 100. година од почетка рада. Током читавог века активног рада, Факултет је образовао српском народу и Цркви многе великане, између осталих ту су студирали или предавали Свети Јустин Ћелијски, Радослав Грујић, Сергије Тројицки, Николај Афанасјев, Борислав Лоренц, Ђока Слијепчевић, српски патриjарси (Иринеj, Павле, Герман...) и многи угледни архиjереjи, свештеници и монаси Православне Цркве.

У име Факултетa орден је примио декан проф. др Зоран Ранковић.

Извор: ПБФ / Председник

ПРАВОСЛАВНИ БОГОСЛОВСКИ ФАКУЛТЕТ ОРДЕН СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ ДЕКАН ЗОРАН РАНКОВИЋ УНИВЕРЗИТЕТ