АЛЕКСАНДРИЈСКИ ПАТРИЈАРХ ТЕОДОР ИЗРАЗИО ПОДРШКУ КАНОНСКОЈ ЦРКВИ У УКРАЈИНИ

У манастирској цркви Светог победоносца Георгија Његово Блаженство г. Теодор, Патријарх александријски и све Африке, одслужио је празничну вечерњу 2. маја 2019. године, уз саслужење Митрополита мемфиског Никодима, Митрополита пелусиотског Нифона, Епископа вавилонског Теодора, представник Патријарха московског и све Русије при Патријарху александријском свештеника Виктора Кулаге и каирског свештенства.

У поздравној речи на крају вечерње, Његово Блаженство је посебно замолило представника Руске Православне Цркве да пренесе Његовој Светости Патријарху г. Кирилу дубоко признање и захвалност на подршци и пажњи које посвећује животу Александријске Патријаршије.

Предстојатељ Православне Александријске Цркве је истакао да је манастир Светог Георгија у својој историји више пута обнављан захваљујући помоћи Руске Цркве. Такође је изјавио да се односи између двеју Цркава развијају у тесном општењу и у духу братске љубави.

Блажени Патријарх александријски г. Теодор је нагласио да подржава канонско Православље унутар Украјинске Православне Цркве и да улаже напоре да се што пре разреши црквено стање у Украјини и постигне евхаристијско јединство у Православној Цркви.

Блажењејши Патријарх Теодор је 3. маја 2019. године одслужио Божанску Литургију уз садејство архијереја Александријске Православне Цркве и каирских свештеника. После богослужења одржан је пријем у манастиру Светог великогмученика Героргија у Старом Каиру, којем су присуствовали гости придошли на празник.

Извор: Православие.ру (с руског Инфо служба СПЦ)

АЛЕКСАНДРИЈСКА ЦРКВА САОПШТЕЊЕ УКРАЈИНА ПАТРИЈАРХ ТЕОДОР