АРХИЕПИСКОП ПРАГА ЗАБРАНИО САСЛУЖИВАЊЕ СА УКРАЈИНСКИМ РАСКОЛНИЦИМА

Високопреосвећени митрополит Михаило званично је забранио свештенству своје Прашке епархије да саслужују са свештенством расколничке украјинске структуре. Он је одлуку донео 20. фебруара 2019. године.

Архијереји Чешких земаља и Словачке непрестано су изражавали своју подршку канонској Украјинској Цркви на чијем челу је Његово Блаженство митрополит кијевски и свеукрајински Онуфрије. За време своје посете Одеској епархији архиепископ Михаило је изјавио: „Дошли смо да покажемо јединство с вама, представницима аутокефалне Цркве“.

Архиепископ Михаило је такође навео у свом документу да свештена лица његове Епархије који треба да служе са свештеником из друге Цркве морају добити потврду од његовог надлежног архијереја да је то лице члан канонске Православне Цркве и да није под забраном свештенослужења, као и дозволу самог архиепископа Михаила да могу саслуживати са таквим свештенослужитељем из иностранства на територији Прашке епархије.

Извор: Orthochristian (са енглеског Инфо служба СПЦ)