Пољска: У Бјел Подласки прослављен Свети арханђел Михаило

На празник Светог арханђела Михаила, 21. новембра 2017. године, једна од најстарих парохија у граду Бјелск Подласки прославила је своју храмовну славу. У вечерњем богослужењу учествовало је више од 40 свештеника из свих крајева Пољске.

На сам дан празника у 10 часова почела ја свечана Литургија коју је служио Архиепископ бјелски Григорије са више свештеника.

После прочитаног еванђељског зачала архиепископ Григорије је, између осталог, истакао да је човеков циљ угледати се на анђеле и стално се приближавати Богу. Овај циљ и близина Божја дају духовну радост коју не можемо сравнити ни са чим земаљским.

После окончања Литургије и крсног хода, литије, Владика је заблагодарио свима присутним верницима, свештеницима и властима који су дошли на славу и заједно узнесли молитве светим анђелима и арханђелима.

о. Јарослав Купријањук, Пољска
дипл. мастер теолог Православног богословског факултета
Универзитета у Београду

ПОЉСКА ПОЉСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА