Причешће основаца у Пелагићеву

Хвала Господу Богу већ неколико година традиција је да ученици ОШ Васо Пелагић из Пелагићева показују љубав према вјеронауци на дјелу, односно кроз приступање Светој Чаши. Тако је било и на празник  Светих Амфилохија Иконијског, Григорија и Александра Невског.

Свету Литургију је служио протојерј-ставрофор Миодраг Каиновић, вјероучитељ у локалној школи, а ученици, и то њих 183, су са својим наставницима дошли на Свету Литургију и причестили се. Заиста једна дивна слика, један диван осјећај неба на земљи. Оног тренутка када су читали молитву пред Свето причешће као да се небо спустило на земљу или се земља винула у небо. То су јединствени моменти у служби једног свештеника када чујете анђеоски глас из уста мале дјеце и тада схватите Христове ријечи када каже : Заиста вам кажем, ако се не обратите и не будете као дјеца, нећете ући у Царство небеско.(Мт, 18,3).

После Светог причешћа сви ученици су награђени поклон пакетићима од стране Црквене општине Пелагићево као мали дар за њихову жртву поста а и ради сјећање на овај несвакидашњи моменат. Нема боље  везе између вјеронауке и Цркве од ове када учећи вјеронауку у школи, показујемо вјеронауку на дјелу.

Вјероучитељ
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић