БРЧКО - ОДРЖАНО ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ

У организацији Одјељења за образовање  Владе Брчко Дистрикта и Актива вјероучитеља Православне вјеронауке, 24.02.2024. године одржано је међушколско (општинско) такмичење ученика 7 (седмих) и 9 (деветих) разреда који похађају наставу Православне вјеронауке у Брчко дистрикту.

Учествовао је 31 ученик из свих школа у којима се предаје православна вјеронаука у наведеним разредима.

Овогодишње теме су биле:

„Историја богоизабраног народа од доба Патријараха до цара Соломона” за седми разред, док је за девети тема била: „Нема љепше вјере од хришћанске“.

Постигнути су следећи резултати:

СЕДМИ РАЗРЕД:

1. Јована Бојић, ЈУ Десета ОШ Бијела;  вјероучитељ, г. Недељко Томић,
2. Анђела Шиљеговић, ЈУ Четврта ОШ Брчко; вјероучитељ, протођакон Велибор Симић,
3. Анастасија Илић, ЈУ Прва ОШ Брчко; вјероучитељ, ђакон Јован Рикановић,

ДЕВЕТИ РАЗРЕД:

1. Теодора Лазукић, ЈУ Друга ОШ Брчко, вјероучитељ,  г. Александар Симић,
2. Лазар Опарница, ЈУ Прва ОШ Брчко; вјероучитељ, ђакон Немања Мијатовић,
3. Алекса Спасојевић, ЈУ Прва ОШ Брчко; вјероучитељ, Славомир Рађен;

Ученици седмог разреда настављају такмичење на епархијском (регионалном) нивоу.

Велику захвалност изражавамо колективу ЈУ Треће ОШ у Брчком, на изузетном домаћинству. Такође захвалност дугујемо и Архијерејском намјеснику брчанском, високопречасном протојереју-ставрофору Миодрагу Тошићу, који је заједно са свим црквеним општинама са подручја Дистрикта Брчко обезбиједио и уручио награде за све такмичаре.

Координатор за Православну вјеронауку
протојереј Драган Поповић