59. ГЕНЕРАЦИЈА МАЛИХ МАТУРАНАТА У ПЕЛАГИЋЕВУ

У петак 11. јуна, матуранти ЈУ ОШ ''Васо Пелагић'' из Пелагићева прославили су своје матурско вече. Ова, 59. генерација је једна од најмањих по бројности са свега 27 матураната, али је шесторо, међу њима, било добитника дипломе ''Вук Караџић''.

Православну вјеронауку су изучавали свих 8 година и поред знања које су стекли о истинама наше вјере и историје српског народа, учили су још нешто, а то је како да буду добри људи, вјерници и родољуби.

Сваке године, на крају 9. разреда, ученици, заједно са наставницима, бирају ученика најчистијег срца. Ове године су од стране другара и наставника изабране Смиљана Благојевић и Анђела Шаркановић - које су од вјероучитеља протојереја-ставрофора Миодрага Каиновића добиле диплому, икону Светог Василија Острошког, књигу ''Историја Срба'', да их подјећа на матурско вече и предмет Православне вјеронауке.

Послије свечаног дијела ученици су кренули у дефиле, положивши вијенце на централни споменик, поклонивши се икони Богородице Тројеручице у Храму светог Пророка Илије те се вратили у просторије школе на матурску прославу.

Пуно успјеха при упису у средњу школу као и даље у животу зажелио им је прото Миодраг са жељом да не забораве своју цркву и вјеру ма гдје да их живот одведе.

Вјероучитељ
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић