УЏБЕНИЦИ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ ЗА ДЈЕЦУ СА ОШТЕЋЕНИМ ВИДОМ

У сарадњи са Катихетским одбором Српске православне Цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ, ЈУ Специјална библиотека за слијепа и слабовида лица Републике Српске издала је аудио уџбенике вјеронауке за основну школу.

Уџбеници, снимљени у дигиталној техници у mp3 формату намијењени су основношколцима оштећеног вида – слијепој и слабовидој дјеци.

Осам књига, од 2. до 9. разреда прати библијску историју Старог завјета, вријеме прије Христовог рођења, Христов живот, Новозавјетне законе, Свете тајне и друге теме којима је циљ да се најмлађима, кроз поучне приче и историју приближи хришћанство, православна вјера и Црква.

Аудио уџбеници, снимљени у тонском студију Специјалне библиотеке у потпуности прате штампана издања, која су издата  с благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита дабробосанског господина Хризостома, предсједника Катихетског одбора СПЦ у РС и Федерацији БиХ.

Текстове из уџбеника прочитала је Жана Вукосављевић, а тонски обрадиле библиотекарке Драгана Божић и Јелена Радаковић.

У наставку послушајте два фајла из (аудио) уџбеника православне вјеронауке за основну школу.

Свети Сава, дјетињство и одлазак на Свету Гору
Бесједа на гори