МИТРОПОЛИТ ВОЛОКОЛАМСКИ ИЛАРИОН: У ШТА ВЕРУЈУ ХРИШЋАНИ

Савремени катихизис исписан на три стотине страница (са фотографијама) и у 66 целина под насловом ''У шта верују православни хришћани'', аутора Митрополита волоколамског Илариона у издању Подворја Српске Патријаршије у Москви и издавачке куће „Православац“ из Шапца, представљен је 17. фебруара 2020. године у крипти храма Светог Саве на Врачару. Књигу је превео Епископ моравички Антоније.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРБИ У ФБИХ НА НИВОУ СТАТИСТИЧКЕ ГРЕШКЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије изјавио је на годишњем окупљању Тузлака у Бијељини да су Срби у свим дијеловима Федерације БиХ /ФБиХ/ сведени на ниво статистичке грешке.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТИО СЕМБЕРСКО ЕТНО ДОМАЋИНСТВО

Пројекат „Семберско етно домаћинство“ се реализује по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија а уз подршку Владе РС и Града Бијељине, те појединих привредника и појединаца са подручја Семберије.

ИНТЕРВЈУ ЕПИСКОПА ФОТИЈА ЗА ПРАВОСЛАВНИ МИСИОНАР

Владика Фотије: Црква постоји да буде мисија, да проповеда реч Божју народу нашега времена, те да га светотајинским животом приводи заједници спасених у Царству Небеском!​

Страна 5 од 13