ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ПРАЗНИК ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ ПОСЈЕТИО ГРАД ДОБОЈ

попадаше од Таворске
светлости, не могући
је гледати и тражаху
три сенице да се начине,
као символ вере, наде и

and the voice of God the Father
was heard, speaking,
“This is my beloved Son,
 in whom I am well pleased;
 hear ye him.”

Bishop Photios

Свијетли дан Христовог Преображења, дан просвећења и обожења људске природе,  торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Уочи празника вечерње богослужење служио је протојереј-ставрофор Душко Видовић уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Драгише Симића, Душка Недића и ђакона Владе Мојевића. Након богослужења вјерни народ задржао се до дубоко у ноћ у порти светога храма, пјевајући и играјући народна кола озренско-требавског краја.

На сам празник Преображења, у храму Светих Апостола, Евхаристијским сабрањем началствовао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгише Симића, јереја Младена Скопљака из Епархије далматинске и ђакона Владе Мојевића. Сабрани народ Божији узео је евхаристијско учешће у Чаши Тијела и Крви Господње.

Празничну духовну радост употпунио је Преосвећени Епископ зворничко-тузлански господин Фотије који је присуствовао Светој Литургији и благословио виноградарске плодове, а након тога услиједио је трократни опход око светог храма.

Након Свете Литургије у хотелу Парк у Добоју уприличена је прослава крсне славе града Добоја. Том приликом Владика Фотије благословио је славски колач и славско жито које су за ову прилику припремили радници градске управе.

У својој бесједи Епископ је честитао господину Борису Јеринићу и свим грађанима Града Добоја градску крсну славу.

Владика је истакао спасењски значај празника и помолио се Господу да благослови све становнике Града Добоја и да нас удостоји милости и славе своје као што је благословио Свете апостоле Петра, Јакова и Јована на Таворској Гори.

Славском обреду, међу многим угледним гостима, присуствовао је и српски члан Предсједништва Босне и Херцеговине господин Милорад Додик.

Ђакон Владо Мојевић

ГРАДСКА СЛАВА ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ДОБОЈ ПРЕДСЕДНИК ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЛОРАД ДОДИК БОРИС ЈЕРИНИЋ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ