ПЕСМА „БИТИ СВЕТИ” НА СВЕЧАНОМ ОТВАРАЊУ УМЈЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ У ЗВОРНИКУ
Фото: СНИМАК ЕКРАНА
Након што је крајем 2024. године премијерно представљена јавности, предивна духовна композиција „Бити свети” поново је заживела кроз нови видео-запис, забележен у историјском тренутку за културу и образовање овога краја – на свечаном отварању прве Умјетничке школе у Зворнику.
Ова песма, настала по надахнутим стиховима Високопреосвећеног Митрополита зворничко-тузланског господина Фотија, својеврстан је позив на хришћанске вредности, љубав и доброту.
Музику за ову нумеру компоновала је професорка Дијана Зекановић, а на овом свечаном наступу заједно су наступили ученици Музичке школе „Војин Комадина“ из Зворника и Дјечији хор Дома културе Братунац „Лудмер“. Заједничким хором на овом снимку дириговала је Ивана Перић.
Док је првобитни спот донео раније аудио-визуелно уобличавање ове снажне поруке, нови видео-снимак преноси живу атмосферу, радост и свечани амбијент са самог наступа у Зворнику.
Нови видео-запис наступа можете погледати у наставку текста, те на тај начин поново уживати у овом духовном и културном богатству наше Епархије.
Ова песма, настала по надахнутим стиховима Високопреосвећеног Митрополита зворничко-тузланског господина Фотија, својеврстан је позив на хришћанске вредности, љубав и доброту.
Музику за ову нумеру компоновала је професорка Дијана Зекановић, а на овом свечаном наступу заједно су наступили ученици Музичке школе „Војин Комадина“ из Зворника и Дјечији хор Дома културе Братунац „Лудмер“. Заједничким хором на овом снимку дириговала је Ивана Перић.
Док је првобитни спот донео раније аудио-визуелно уобличавање ове снажне поруке, нови видео-снимак преноси живу атмосферу, радост и свечани амбијент са самог наступа у Зворнику.
Нови видео-запис наступа можете погледати у наставку текста, те на тај начин поново уживати у овом духовном и културном богатству наше Епархије.
БИТИ СВЕТИ
Свето Писмо је свето
јер о Светоме говори,
да би ја и ти и сви људи
били светији.
Господ нас на светост
позва речима:
– Ја сам свет, будите свети
за то смо створени.
Светост је све што је добро,
светост је све што је Божије,
светошћу другарство чувамо,
светошћу оца и мајку волимо.
Никад не реци,
не могу свет бити,
јер нас Бог на светост призва,
божанским силама.
Кад нам светост срушише,
све нам срушише,
од Бога нас и од свете Цркве
одвојише.
Свето Писмо је свето
јер о Светоме говори,
да би ја и ти и сви људи
били светији.
Господ нас на светост
позва речима:
– Ја сам свет, будите свети
за то смо створени.
Светост је све што је добро,
светост је све што је Божије,
светошћу другарство чувамо,
светошћу оца и мајку волимо.
Никад не реци,
не могу свет бити,
јер нас Бог на светост призва,
божанским силама.
Кад нам светост срушише,
све нам срушише,
од Бога нас и од свете Цркве
одвојише.
МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ ХОР МУЗИЧКА ШКОЛА ЗВОРНИК ЗАПИСИ ВИДЕО



