ОБИЉЕЖЕНА КРСНА СЛАВА БИЈЕЉИНСКЕ БОЛНИЦЕ ''СВЕТИ ВРАЧЕВИ''

Јуче је, на дан Светих врачева Козме и Дамјана, у Петропавловском храму у Бијељини служена света Литургија на којој је, између осталих, био присутан колектив лекара из бијељинске опште болнице "Свети Врачеви".

Обзиром да се болница налази на територији парохије Петропавловског храма, последњих пар година заживела је лепа пракса да на овај дан када болница прославља своју крсну славу, лекари и особље долазе на Литургију у Петропавловски храм.

Након Литургије, протонамесник Радиша Јокић, духовник болнице, приредио је послужење у Светосавској сали, где су позвани лекари као и сав присутни верни народ.

У 12 часова је у просторијама болнице обављен обред освећења славског колача и жита поводом крсне славе болнице - Светих врачева Козме и Дамјана.

Директор опште болнице, др Синиша Максимовић у обраћању присутнима навео је да иако људе који долазе са својим потребама у болницу не третирају као бројеве, вредно је истаћи да је болница (за последњих шест година рада у новој згради) близу пријема милионитог пацијента на преглед, 100 000 људи је задржано на одељењу у болници, као и да је извршено око 25 000 операција.

Уз све ово директор је, након свега, изнео и лични доживљај са Литургије из Петропавловског храма, где је као највећи украс и доживљај имао заједницу свих нас у Литургији и у Христу.

Сабрано свештенство, лекари, верни народ заједно са нашим небеским заступницима - Светим врачима Козмом и Дамјаном, у Литургији су уздигнути изнад појединца на лепоту заједништва у вери у Бога (Бога који исцељује онога кога лекар лечи)!

СВЕТИ ВРАЧЕВИ КОЗМА И ДАМЈАН КРСНА СЛАВА БОЛНИЦА БИЈЕЉИНА СИНИША МАКСИМОВИЋ