ПРОСЛАВЉЕНА ЗАВЈЕТНА СЛАВА ВОЈНОГ ХРАМА У БИЈЕЉИНИ

БИЈЕЉИНА, 9. ЈАНУАРА /СРНА/ - У војној цркви у Бијељини данас је ломљењем славског колача прослављена крсна слава и Дан Републике Српске, као и завјетна крсна слава Спомен-храма Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских.

Војни свештеник Васо Поповић рекао је новинарима да Српска православна црква и српски народ прослављају Светог архиђакона и првомученика Стефана као праведника који је примјер како се треба понашати и у страдању.

Поповић је истакао да су крсна слава и Дан Републике Српске, као и завјетна крсна слава Војне цркве у бијељинској касарни "Војвода Степа Степановић", свечано прослављени у овом храму са народом Семберије, уз крсни колач и славско жито.

Уз иконе, у храму је истакнута и српска застава са грбом двоглавог орла, за коју протонамјесник Васо Поповић каже да је симбол јединства српског народа, једно тијело као један народ који воде двије власти, црквена и свјетовна, али под једном круном, симболишући јединство на путу спасења.

Кум славе ове године је Борачка организација Бијељине, а уз многобројне грађане славској свечаности присуствовао је и предсједник Скупштине града Бијељина Славиша Марковић који је честитао свим грађанима 26. рођендан Републике Српске.

"Око крупних националних питања морамо имати јединство и показати и региону и међународној заједници да смо јединствени у вези са очувањем Републике Српске и да је то нешто што је изнад свих нас", рекао је Марковић.

Он је навео да се Дан Републике слави више од четврт вијека и да је и јучерашњи празнични пријем у Бијељини, којем су присуствовали представници свих политичких партија, доказ да Република Српска за све њене становнике нема алтернативу и да су сви јединствени у очувању Српске.

Свим становницима Републике Српске Марковић је честитао рођендан Републике и пожелио да се овај дан још дуго обиљежава у здрављу, весељу и срећи, са жељом грађанима да буду живи и здрави и да живи Република Српска.

Славље у Бијељини, ипак, није протекло без проблема јер су телевизијским екипама припадници Оружаних снага БиХ забранили улаз са камерама до Војног храма у кругу касарне.

Фото: Бијељина данас

ВОЈСКА КАСАРНА БИЈЕЉИНА