БИЈЕЉИНА: ВАСКРС ПРОСЛАВЉЕН И У БОЛНИЦИ

Као и претходних година, што је већ постала лијепа пракса, идући у сусрет највећем и најрадоснијем хришћанском празнику Васкрсења Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа - тачније на Велику суботу - посјетили смо болеснике у Општој болници ''Свети Врачеви" у Бијељини и причестили их светим тајнама Христовим - Тијелом и Крвљу Господа и Спаситеља нашег Исуса Христа.

Овом приликом светим тајнама Исповијести и Причешћа приступило је више од стотину православних хришћана.

Посебна радост била је, када смо сазнали да је било и оних људи који су се тога дана на овом мјесту први пут у животу причестили.

Следећег дана на Пасху Господњу поново смо посјетили болеснике честитајући им празник и дарујући их иконицом Васкрслога Господа и црвеним васкршњим јајима.

Иначе, редовно, сваког четвртка у болничком параклису који се налази на Одјељењу хирургије, служимо молебан за оздрављење болесника.
Послије молебна редовно обилазимо пацијенте од собе до собе, од кревета до кревета, читајући молитве и помазавши их Светим уљем за оздрављење.

Првог четвртка у мјесецу служимо свету Литургију у 09:00 часова, као и сваког четвртка у току великих постова како би се људи могли чешће причешћивати.

Посебно бих се овом приликом захвалио Управи болнице на челу са директором проф.  др Синишом Максимовићем за сву подршку коју нам дају у овој мисији Цркве.

Такође, велико разумијевање, подршку и лијепу сарадњу имамо од свих запослених у болници. Нека их Господ за то награди сваким добром, а Васкрсли Господ наш Исус Христос све болне људе широм свијета нека благослови дарујући им духовног и тјелесног здравља.

душебрижник болнице ''Свети Врачеви" у Бијељини
протонамјесник Радиша Јокић